چه سیاستی بر تن ما اسید می پاشد؟

1-04

خشونت علیه زنان موضوع جدیدی نیست و زنان بسیاری در گوشه و کنار دنیا روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنند. این خشونت ها گاه از جانب نزدیکان و در چارچوب خانه ها اتفاق می افتد و گاهی در فضاهای عمومی مثل خیابان ها. گاهی جنبه ی فردی دارد و گاه سیستماتیک. گاه از طریق قوانین اعمال می شود و گاهی از جانب افراد. اما خشونت علیه زنان به هر شکلی که هست ریشه در “اعمال قدرت” دارد.

زمان زیادی تا 25 نوامبر روز جهانی مقابله با خشونت علیه زنان نمانده است و جامعه ی ما روزهای پر تب و تابی را در هراس از فاجعه ی اسیدپاشی به زنان پشت سر می گذارد. شاید در این روزها همه بیش از هر زمان دیگری مفهوم خشونت علیه زنان را درک می کنند. چون بخشی از آنچه که در پرده پوشیده بود یا نمی خواستیم که ببینیمش ، اینک طوری مقابل مان قرار گرفته که دیگر نمی توان سربرگرداند و آن را ندید.

باید چشم ها را باز کرد، دست ها را به هم داد و “نه ” گفت به خشونتی که زنان را به دلیل” زن بودن ” نشانه گرفته است. کمپین روبان سفید نشانه ای است از همبستگی ما در این راه. دست کم از امروز تا 25 نوامبر روز جهانی مقابله با خشونت علیه زنان.

پس با ما همراه شوید. با هر ایده ای که دارید و به هر شکلی که می توانید. بستن روبانهای سفید به دست هایمان ما را به یکدیگر متصل خواهد کرد. علاوه بر روبان سفید تلاش می کنیم با ایده های دیگری نیز این مبارزه را به خودمان و دیگران یادآوری کنیم. برچسبهایی با شعار و طرح مرتبط با این موضوع طراحی شده و روی صفحه فیس بوک این کمپین قرار خواهد گرفت که قصد داریم آنها را در سطح شهر پخش کنیم، همچنین طراحی و پخش کارت پستال و اهدا روبان سفید به مردم نیز از دیگر برنامه های این کمپین تا امروزست. کمیپن روبان سفید طرح ها، پوسترها و کارت پستالهای طراحی شده توسط علاقمندان را نیز در این صفحه در دسترس دیگران خواهد گذاشت، پس در خیابانهای شهر به ما بپیوندید.

كمپین روبان سفید در فیس بوک

کمپین روبان سفید در توییتر